قرار نیست چون جواد رضویان هستم مثل...
۴۹۷۵۲
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۰
۵۶۲۸
تنها تفاوتی که نسبت به سایر نقش‌هایم می‌توانم در سریال «خروس» قائل شوم این است که آقای آقاخانی نهایت تلاشش را انجام داده تا قصه را روایت کند و اصلا قرار نیست در مقام جواد رضویان، مثل همیشه، خنده‌دار باشم.
خبرگزاری ایسنا: جواد رضویان، درباره وضعیت حال حاضر پروژه‌های طنز، معتقد است: بزرگترین ضعفی که بر کارگردانی فیلم‌ها و سریال‌های طنز حاکم است، این است که بازیگردانی طنز را به خوبی نمی‌شناسیم.

وی همچنین بزرگترین مشکل در عرصه‌ی طنز را بالانس بازیگردانی دانست و اظهار امیدواری کرد که با آمدن همکاران حرفه‌یی در حیطه‌ی طنز، شرایط بهتر شود.این بازیگر در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه به عنوان کارگردان و بازیگر طنز که در تلویزیون و سینما فعالیت دارید، در شرایط کنونی این دو حرفه را چطور ارزیابی می‌کنید؟ خاطرنشان کرد: در این گونه کارها شاید ما بتوانیم از نظر فنی به یک کارگردان تلویزیون و فیلمبردار مورد اعتماد اطمینان کنیم و پروژه را به دستش بسپاریم اما مهمترین عامل این نیست که فقط پروژه مورد نظر را ضبط کنیم و به پایان برسانیم بلکه مهمترین عامل این است که اثر مورد نظر را چطور به پایان برسانیم؛ به عنوان مثال فردی که به عنوان کارگردان پشت دوربین ایستاده است، باید بداند چطور بازیگران مقابل دوربین را بالانس کند.

وی افزود: به نظرم بالانس بازیگردانی بزرگترین مشکل ما در عرصه‌ی طنز است، اما امیدوارم با آمدن همکارانی که در حیطه‌ی طنز فعالیت دارند، این وضعیت بهتر شود؛ به عنوان مثال من و امثال من حدود دو دهه است که برای تلویزیون کار طنز انجام می‌دهیم اما خیلی نمی‌توان اسمش را کارگردانی گذاشت چرا که من همیشه معتقدم و در صحبت‌هایم بارها می‌گویم که ما کارگردان نیستیم بلکه فقط در حد این هستیم که بازیگران را کنار هم بالانس کنیم. فکر می‌کنم اگر بازیگران در کنار عوامل فنی خوب قرار بگیرند وضعیت طنز خیلی بهتر می‌شود.رضویان در ادامه با اشاره به تفاوت نقشی که در سریال «خروس» آقاخانی نسبت به سایر نقش‌هایی که تاکنون داشته، دارد، اینگونه بیان کرد: تنها تفاوتی که نسبت به سایر نقش‌هایم می‌توانم در سریال «خروس» قائل شوم این است که آقای آقاخانی نهایت تلاشش را انجام داده تا قصه را روایت کند و اصلا قرار نیست در مقام جواد رضویان، مثل همیشه، خنده‌دار باشم. آقایان لولایی و تیموری هم در سریال «خروس» بازی کاملا جدی دارند و فقط موقعیت‌های داستان است که قرار است برای لحظاتی روی لب‌های مخاطبان خنده بنشاند.

وی در عین حال گفت: من به عنوان بازیگر طنز اصلا قائل نیستم که یک کار طنز حتما باید قهقهه‌ی خنده باشد بلکه یک کار طنز شاید قرار است یک تلنگرهایی بزند و نقل قول‌هایی را نیز به همراه داشته باشد.

او که قرار است ایفاگر کاراکتر «اسماعیل» در سریال «خروس» سعیدآقاخانی باشد، ادامه داد: در سریال «خروس» جلوی من بازیگر به عنوان جواد رضویان و سایر بازیگران را گرفته‌اند از اینکه بخواهیم بازی کنیم، بلکه قرار است خودمان باشیم و قصه را روایت کنیم.

سید جواد رضویان در پایان گفت‌وگوی خود با بیان اینکه خوشحال است بعد از سه سال و نیم در مقام بازیگر مقابل دوربین آمده است، به ایسنا گفت: حدود سه سال و نیم است که در مقام بازیگر مقابل دوربین نرفته بودم و از اینکه بعد از سال‌ها برگشتم و با «خروس» آقاخانی غافلگیر شدم خوشحالم.

 از خدا می‌خواهم تا همیشه از طرف بینندگان مقبول باشیم و کارهایمان را بپسندند. به ویژه سریال «خروس» که خیلی سخت ساخته شده است و فشار زیادی را متحمل شدیم. در عرصه کارگردانی سریال‌های طنز تلویزیون هم چندین کار در دست دارم که یکی از آنها برای شبکه تهران است اما هنوز به قطعیت نرسیده که بتوانم اعلام کنم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج