اصولگرایان میانه‌ رو سوار بر قطار حلالیت‌ طلبی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
کتاب لند_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۲۲۴۳۸
۰۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲
۲۰۱۰
در روزهای اخیر امام‌جمعه سابق شیراز و عضو مجلس خبرگان رهبری با طلب حلالیت از رئیس دولت اصلاحات و نیز وزیر اسبق اطلاعات جریانی را آغاز کرد که البته پیش از او نیز برخی از اصولگرایان ریشه‌دار چنین اقدامی را انجام داده بودند.
روزنامه آرمان: در روزهای اخیر امام‌جمعه سابق شیراز و عضو مجلس خبرگان رهبری با طلب حلالیت از رئیس دولت اصلاحات و نیز وزیر اسبق اطلاعات جریانی را آغاز کرد که البته پیش از او نیز برخی از اصولگرایان ریشه‌دار چنین اقدامی را انجام داده بودند.
 
اواخر سال 91 بود که سیاستمدار شناخته‌شده اصولگرا، مرحوم حبیب‌ا... عسگراولادی، دست به نگارش نامه‌ای زد، طرح حقایق درباره برخی افراد را بر ذمه خود دانست و تاکیدکرد: «اگر واقعیت‌ها را نگویم، در سرای باقی سیه‌روی خواهم بود.» او در واکنش به منتقدان افراطی، خود را «آفتاب لب بام» نامیده و تاکید کرده بود: «آقایانی که بر مرکب احساسات سوارند، نمی‌توانند در آن دنیا جواب مرا بدهند.» پیرمرد حلالیت‌هایش را طلبید و از دنیا رفت.
 
توکلی، حلالیت‌طلبی در اندوه
 
پس از رحلت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی، در ویژه‌برنامه تلویزیونی که به مناسبت درگذشت ایشان و با حضور چهره سیاسی مختلف برگزار شد، یکی از مدعوین احمد توکلی بود که در سال 72 نقش رقیب آیت‌ا... هاشمی در انتخابات ریاست‌جمهوری را داشت. او که در آن دوران و تا سال‌ها بعد یکی از منتقدان جدی آیت‌ا... هاشمی بود، در این برنامه تلویزیونی با ذکر خاطره‌ای از رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اشک در چشم‌هایش جوشید و گفت: «امروز کسی نباید از بیان خوبی‌ها و خدمات آیت‌ا... هاشمی خجالتبکشد.» وی همچنین عنوان داشت: «می‌توان اختلاف‌نظر داشت اما زخم زبان نزد!»
 
باهنر، حلالیت‌طلبی رندانه
 
تصاویر اشک‌های محمدرضا باهنر در مراسم ترحیم آیت‌ا... هاشمی نشان داد که وی نیز خاطراتی برای حلالیت خواستن از ایشان در سینه دارد. در مراسم گرامیداشت مرحوم آیت‌ا... هاشمی که در روزنامه اطلاعات برگزار شده بود، محمدرضا باهنر در حالی که سعی می‌کرد اصلاح‌طلبان را نیز در تخریب آیت‌ا... هاشمی سهیم بداند، با حرکتی رندانه و منتقدانه و بدون عذرخواهی شخصی، جناح متبوع خود را نیز در این تخریب‌ها مقصر دانست. وی در این مراسم گفت: «همه جناح‌های سیاسی، چه آنهایی كه هاشمی را عالیجناب سرخپوش می‌دانستند و چه آنهایی كه او را مقصر پذیرش قطعنامه می‌خواندند، به هاشمی بد كردند.»
 
حائری شیرازی، حلالیت در غروب
 
آیت‌ا... حائری شیرازی که روزگاری یکی از منتقدان سرسخت اصلاح‌طلبان و رئیس‌جمهور دوران اصلاحات بود، اینک با انتشار نامه‌ای سرگشاده از آنچه که خود «ستم به کسانی که در رقابت‌های سیاسی» با وی و جناح متبوعش بوده‌اند، یاد می‌کند و از رئیس‌جمهور اصلاحات و محمدی ری‌شهری، وزیر اسبق اطلاعات بابت طرح تشابه به یزید و حجاج‌بن‌یوسف، طلب حلیت کرده و یادآور شده است: «اگر در این دنیا حلال نفرمایند، عاقبتم روز بازخواست سیاه‌رویی است.»
 
سلیمی نمین، حلالیت در زاویه
 
سلیمی نمین با اشتباه دانستن برخوردها با مهندس بازرگان اظهار داشت: «ما می‌توانیم از خودمان انتقاد کنیم. باید در مجلس اول می‌گذاشتیم مهندس بازرگان حرفش را بزند و بعد به او پاسخ بدهیم نه ‌اینکه نگذاریم اصلا صحبت کند. یا وقتی آقای هاشم صباغیان می‌خواست در مجلس صحبت کند، با قنداق تفنگ به سینه او زدیم و این کارها اشتباه بود.» وی با اظهار تاسف از پایین آمدن سطح سیاست‌ورزی در کشور گفت: «باید با اصلاح‌طلبان و اصولگرایان دور یک میز بنشینیم و گفت‌وگو کنیم که چرا چنین شد.»
 
قرائتی، حلالیت آموزنده
 
مفسر نام‌آشنای قرآن که نزدیک چهار دهه در تلویزیون با زبانی شیرین برای مردم از رموز و زیبایی‌های اخلاقی کلام وحی سخن گفته است، پس از بروز یک اشتباه، از آقای دوربینی عذرخواهی و طلب حلالیت کرد. این رفتارها می‌تواند زمینه‌ساز «نهضت عمومی عذرخواهی و حلالیت‌طلبی» شود.
 
در نهایت
 
به‌نظر می‌رسد اصولگرایان معتدل در آستانه چهل‌سالگی انقلاب اسلامی، به مرزهای پختگی سیاسی و البته اخلاقی نزدیک شده‌اند. عذرخواهی از مردم و یا چهره‌های سیاسی، در کشورهای پیشرفته جهان امری متداول و عادی است. کمتر از 6ماه پیش بود که اعضای حزب حاکم در کره‌جنوبی به‌علت تخلف یکی از دوستان نزدیک رئیس‌جمهور کره، همگی در مقابل دوربین خبرنگاران و در برابر دیدگان عمومی تعظیم و عذرخواهی کردند. آیا وقت آن نرسیده است که اصولگرایان بابت حمایت همه‌جانبه از محمود احمدی‌نژاد، اینک که تخلفات قانونی وی و بسیاری از نزدیکانش آشکار شده، از مردم شریف ایران عذرخواهی کنند؟
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر