۸ توصیه برای داشتن زبان بدن مناسب در هنگام مذاکره
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۳۶۱۳۱
۰۸ تير ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۹
۸۷۵۶
زمانی که وارد جلسه مذاکره ای می شوید، می خواهید که اعتماد به نفس، توانایی و حرفه ای گری را از خود بروز دهید. بنابراین چیزی که نمی خواهید اتفاق بیفتد این است که زبان ناخودآگاه بدن شما اثرگذاری مورد نظرتان را تضعیف کند. زبان بدن به سرعت مورد توجه قرار می گیرد ولی به صورت ناخودآگاه اجرا می شود. این نکات را رعایت کنید تا جلسه تان درست همانطور که می خواهید پیش برود، و اجازه ندهید که بدنتان خرابکاری کند!

برترین ها - ترجمه از حمید پاشایی: زمانی که وارد جلسه مذاکره ای می شوید، می خواهید که اعتماد به نفس، توانایی و حرفه ای گری را از خود بروز دهید. بنابراین چیزی که نمی خواهید اتفاق بیفتد این است که زبان ناخودآگاه بدن شما اثرگذاری مورد نظرتان را تضعیف کند. زبان بدن به سرعت مورد توجه قرار می گیرد ولی به صورت ناخودآگاه اجرا می شود. این نکات را رعایت کنید تا جلسه تان درست همانطور که می خواهید پیش برود، و اجازه ندهید که بدنتان خرابکاری کند!

۸ توصیه برای داشتن زبان بدن مناسب در هنگام مذاکره

1. صاف بایستید

هیچ چیز بیشتر از حالت قائم بدن روی ایجاد تأثیرگذاری مثبت نقش ندارد، به همین خاطر حتماً تلاش کنید تا با سر بالا و شانه هایتان به سمت عقب راه بروید.، و صاف بنشینید (و در عین حال با آرامش و طبیعی باشید). مسلماً نمای خوبی ندارد که با شانه های خمیده و سر پایین وارد جلسه مصاحبه شغلی شوید، و بعد در صندلی خودتان فرو روید. با این کار، انگار که تابلویی با خود حمل می کنید که روی آن نوشته شده «من لیاقت این شغل را ندارم.»

2. محکم دست دهید

همه ما در مورد اهمیت محکم دست دادن شنیده ایم، و این توصیه قدیمی هنوز هم به کار می آید. دست دادن های ضعیف حسی مأیوس کننده و بد به طرف مقابل می دهد. فقط حواستان باشد با دست دادن خیلی محکم و استخوان خرد کن تلافی نکنید که طرف مقابلتان از درد به لرزه بیفتد.

3. ارتباط چشمی را حفظ کنید

توانایی حفظ ارتباط چشمی نشانه دیگری از اعتماد به نفس، صداقت و گشاده رویی است. زل زدن به کف زمین یا سقف اتاق شما را فاقد اعتماد به نفس و مضطرب نشان می دهد به طوری که انگار علاقه ای به گوش دادن ندارید و اصلاً اهمیتی نمی دهید. همچنین نگاه های جانبی بیش از اندازه می تواند شما را فریبکار جلوه دهد. مشاهده دقیق زبان بدن می تواند دروغگوها را از طریق حرکات چشمانشان (مثل نگاه کردن به بالا و به راست)، و همچنین سایر حرکات خاص بدن نمایان سازد.

ارتباط چشمی را می توان تا 10 ثانیه حفظ کرد، ولی مهم است که خیلی هم با دقت زل نزنید. این کار می تواند نفر مقابل را وحشت زده کند!

4. حالت بدن راحت ولی حرفه ای داشته باشید

حالت ایستاده و نشسته راحت ولی حرفه ای را حفظ کنید. در لبه صندلی تان ننشینید، بلکه صاف بنشینید، کمی رو به جلو متمایل شوید و دستانتان را آزادانه در جلویتان قرار دهید. پاهای خود را به صورت ضربدری رو هم بیندازید یا اینکه هر دو پا را روی زمین قرار دهید (ضربدری انداختن پاهایتان روی هم شاید بیش از اندازه خودمانی به نظر برسد). همچنین حواستان باشد که دستان خود را روی سینه هایتان جمع نکنید، چرا که این کار شما را بسته و تدافعی نشان می دهد.

5. بی قرار نباشید

هر چقدر هم که احساس اضطراب داشته باشید، سعی کنید روی صندلی تان یا از طریق دستانتان بی قراری خود را نشان ندهید. این کار بسیار بر هم زننده تمرکز است و شما را نه تنها مضطرب، بلکه احتمالاً محتاط نشان می دهد. موها، صورت، گردن یا دهان خود را لمس نکنید، یا اینکه با زیورآلات، دکمه های سرآستین یا کیف دستی خود بازی نکنید. حفظ خونسردی از شما چهره ای مثبت و خوشایند ارائه می دهد.

6. لبخند بزنید

جلسات کاری معمولاً بسیار جدی هستند، ولی این دلیل نمی شود که لبخند نزنید. لبخند زدن نشان خواهد داد که شما با آرامش و با اعتماد به نفس، و همچنین به طور کلی خوش مشرب هستید. هیچ کس دوست ندارد که با یک آدم ترشرو و بداخلاق کار کند.

به خاطر داشته باشید که بین لبخند زورکی و لبخند طبیعی تفاوت وجود دارد، پس تا جایی که می توانید سعی کنید طبیعی و با آرامش لبخند بزنید.

7. نفس عمیق بکشید

نفس عمیق به شما کمک می کند که آرامش پیدا کنید و مضطرب و عجول به نظر نرسید. به جای اینکه نفس خود را به طور سطحی به داخل سینه هایتان دهید، سعی کنید که از دیافراگم خود نفس بکشید. شگفت زده خواهید شد که این کار چقدر به آرامش شما کمک خواهد کرد.

8. جلوی فاجعه های احتمالی را بگیرید

قبل از رفتن به اتاق جلسه کمی آب بنوشید (با خودتان بطری آب به همراه داشته باشید) تا دهانتان بیش از اندازه خشک نباشد. وقتی که دهانتان مثل یک بیابان خشک باشد، با اعتماد به نفس صحبت کردن، یا حتی صحبت کردن به طور کلی، دشوار خواهد بود.

و سرانجام، فراموش نکنید که پیراهنی سبک وزن (به همراه کاپشن) بپوشید تا وسط جلسه احساس گرمای بیش از حد و عرق نکنید (و فراموش نکنید که به خودتان اسپری ضد تعریق بزنید!)

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
استیل رگال_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر