طرز خوابیدن شما در مورد شخصیت‌تان چه می‌گوید؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۶۰۹۵۶
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
۱۶۴۲۰
آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که طرز خوابیدن‌تان ممکن است با شخصیت‌تان ارتباط داشته باشد؟ با وضعیت سلامت‌تان چطور؟ در این مطلب برای‌تان می‌گوییم نظر کارشناسان در این مورد چیست.

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که طرز خوابیدن‌تان ممکن است با شخصیت‌تان ارتباط داشته باشد؟ با وضعیت سلامت‌تان چطور؟ در این مطلب برای‌تان می‌گوییم نظر کارشناسان در این مورد چیست.

زبان بدن شما در رختخواب

طرز خوابیدن شما در مورد شخصیت‌تان چه می‌گوید

زبان بدن شما می‌تواند چیزهای زیادی در مورد شخصیت و افکارتان افشا کند اما تعجب خواهید کرد اگر بدانید بدن شما حتی وقتی که در خواب هستید هم در حال ارتباط برقرار کردن است.

بیشتر آدمها هر روز شش ساعت یا بیشتر در خواب هستند و طرز خوابیدن‌شان حرف‌هایی برای گفتن دارد. وضعیت بدن شما هنگام خواب نه تنها به شخصیت‌تان برمی‌گردد بلکه روی سلامت‌تان هم بی‌تاثیر نیست. اگر ساعت‌ها در یک حالتی باقی بمانید که کمرتان در حالت خمیده باشد، دست‌های‌تان بی‌حس شوند یا لگن‌تان تحت فشار باشد، به ضرر سلامتی‌تان خواهد بود. خوشبختانه ما می‌توانیم وضعیت خواب‌مان را اصلاح کنیم تا در ساعاتی که در خواب هستیم، بیشترین فواید را نصیب سلامت خود کنیم.


مدل جنینی می‌خوابید

طرز خوابیدن شما در مورد شخصیت‌تان چه می‌گوید

خیلی از افراد دوست دارند مدل جنینی بخوابند؛ یعنی به پهلو بخوابند و بدن را جمع کنند. علتش هم این است که این طرز خوابیدن باعث احساس امنیت‌شان در خواب می‌شود. بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد این مدل خوابیدن، بیشترین طرفدار را دارد. آنهایی که تمایل دارند به پهلو دراز بکشند و مثل یک جنین خود را جمع کنند معمولا آدمهای حساسی هستند اما ممکن است در ظاهر، سرسخت و قوی به نظر برسند. آنهایی که دوست دارند جنینی بخوابند نسبتا دوست داشتنی و تودل‌ برو هستند، اما ممکن است در برخورد اول، خجالتی و بی‌دست و پا به نظر برسند. زنها بیش از دو برابر مردها مایلند این مدل بخوابند.


به پهلو می‌خوابید

طرز خوابیدن شما در مورد شخصیت‌تان چه می‌گوید

صاف به پهلو خوابیدن یعنی اینکه دست‌های‌تان موازی با بدن‌تان قرار گرفته باشد. اگر این وضعیت خواب مورد علاقه‌ی شماست پس آدمی هستید که از نظر اجتماعی خوش برخورد و سهل گیرید و به غریبه‌ها معمولا اعتماد می‌کنید. ممکن است کمی هم زودباور و ساده دل باشید. این مدل خوابیدن هم نسبتا معمول است، البته نه به اندازه‌ی مدل جنینی خوابیدن.


به پهلو می‌خوابید اما دست‌ها را به جلو دراز می‌کنید

طرز خوابیدن شما در مورد شخصیت‌تان چه می‌گوید

اگر عادت دارید به پهلو بخوابید و دست‌های‌تان را جلوی بدن‌تان دراز کنید نشان می‌دهد که شما آدم روراستی هستید و فکرتان باز است. احتمالا زود باور نیستید و به زمان بیشتری برای فکر کردن و تصمیم گرفتن نیاز دارید اما وقتی تصمیمی گرفتید محال است تغییرش دهید. طرفداران این مدل خوابیدن هم به اندازه‌ی طرفداران مدل قبلی است.


به پهلو خوابیدن‌تان را اصلاح کنید

طرز خوابیدن شما در مورد شخصیت‌تان چه می‌گوید

کارشناسان می‌گویند وقتی به پهلو می‌خوابید، چه مثل یک جنین و چه مثل یک تخته الوار! برای‌تان بهتر است. اما اصلاحاتی توصیه شده که بتوانید بهترین استراحت را در طول شب داشته باشید و روز بعد هم با احساس خوبی از خواب بیدار شوید:

  • زانوها فقط کمی خم شوند، یعنی مثل یک جنین زانوها را تا قفسه سینه خم نکنید
  • یک بالش کوچک میان زانوها بگذارید تا ستون فقرات در حالتی راحت‌تر، ترازتر و محافظت شده قرار بگیرد
  • میان بازوهای‌تان بالشی را بغل کنید که کمی بازتر از هم قرار بگیرند و فضای بازتری برای قفسه سینه، ریه‌ها و راههای هوایی وجود داشته باشد.

کارشناسان در مورد اینکه این مدل خوابیدن چه چیزی از شخصیت‌تان را افشا می‌کند نظری ندارند!


پهلوی چپ یا پهلوی راست؟!

طرز خوابیدن شما در مورد شخصیت‌تان چه می‌گوید

جالب است بدانید طبق بررسی‌های صورت گرفته، خوابیدن به پهلوی چپ در میان آنهایی که در قسمت بازاریابی و تبلیغات کار می‌کنند، آنهایی که بین 45 تا 54 سال سن دارند و آنهایی که تحصیلات دانشگاهی دارند طرفداران بیشتری دارد، در حالیکه خوابیدن به پهلوی راست در میان افرادی که در کار حمل و نقل و تولید هستند، آنهایی که بین 35 تا 44 سال سن دارند و آنهایی که سیگار می‌کشند و عاشق قهوه هستند مشتاقان بیشتری دارد!

فایده‌ی به پهلوی چپ خوابیدن؟

خوابیدن به پهلوی چپ می‌تواند علائم سوزش سر دل را تسکین بدهد، زیرا وقتی به پهلوی راست می‌خوابید، عضله‌ی تنگ کننده‌ی انتهایی مری، شُل شده و به اسید معده اجازه می‌دهد به داخل مری تراوش کند که می‌تواند تحریک کننده باشد. ضمنا در دوران بارداری، خوابیدن به پهلوی چپ باعث می‌شود مقدار خون و مواد مغذی که به جفت و جنین می‌رسد افزایش پیدا کند.

فایده‌ی به پهلوی راست خوابیدن؟

خوابیدن به پهلوی راست ممکن است برای قلب بهتر باشد و دلیلش هم این است که فشار گرانش زمین بر قلب کمتر خواهد بود.


دمر می‌خوابید

طرز خوابیدن شما در مورد شخصیت‌تان چه می‌گوید

دمر خوابیدن یا روی شکم خوابیدن کمتر از به پهلو خوابیدن رواج دارد و کارشناسان توصیه می‌کنند زنان باردار و آنهایی که سینه‌های بزرگی دارند این مدل نخوابند. همچنین هر کسی که آسیبی در گردن دارد، دچار مشکلات کمر است و یا از بالش بسیار نرم استفاده می‌کند نباید دمر بخوابد. خوابیدن روی شکم، انحنای کمر را افزایش می‌دهد و این خوب نیست. ضمنا دمر خوابیدن باعث می‌شود گردن شما برای مدتی طولانی در یک وضعیت گیر بیفتد. پس تعجب نکنید اگر صبح با گردن درد و اسپاسم از خواب بیدار شدید.

جالب است بدانید بررسی‌ها نشان می‌دهد آنهایی که در زمینه‌ی کشاورزی کار می‌کنند، بین 45 تا 54 سال سن دارند وعادت به نوشیدن الکل دارند معمولا دمر می‌خوابند. ضمنا اگر عادت دارید دمر بخوابید و سرتان به یک سمت باشد و بالشی بین بازوهای‌تان بگیرید، احتمالا معاشرتی و اجتماعی هستید و گاهی هم عجول و بی‌باک! اما واقعا دوست ندارید نقدتان کنند و تمام تلاش‌ خود را می‌کنید تا در موقعیت‌های غیرمعمول قرار نگیرید.


به پشت می‌خوابید

طرز خوابیدن شما در مورد شخصیت‌تان چه می‌گوید

آنهایی که صاف به پشت می‌خوابند معمولا در امور حمل و نقل و امور لجستیک فعال هستند! این افراد اغلب با احساس شادابی از خواب بیدار می‌شوند که ممکن است به این دلیل باشد که بیشتر افرادی که این مدل می‌خوابند جوان هستند، یعنی بین 25 تا 34 سال.

البته آنهایی که طاقباز می‌خوابند هر چند ممکن است صبح، سرحال از خواب بیدار شوند اما همسرشان کسل از خواب بیدار خواهد شد! چون افرادی که عادت دارند به پشت بخوابند معمولا خروپف می‌کنند. علتش این است که وقتی صاف دراز می‌کشید، راه حلق‌تان باریک‌تر می‌شود و باعث می‌شود نفس کشیدن‌تان با صدای بلندتر و تندتر شود. اگر به پهلو بخوابید این مشکل را نخواهید داشت. اگر برای‌تان سخت است که عادت‌تان را ترک کنید و به پهلو بخوابید محصولاتی در بازار وجود دارد که می‌تواند در این کار کمک‌تان کند. همچنین می‌توانید یک چیز سفت مثل توپ فوتبال پشت سرتان بگذارید که اگر در خواب خواستید به پشت برگردید، مانع‌تان شود. خوب است بدانید طاقباز خوابیدن در دوران بارداری مخصوصا در سه ماهه‌ی آخر اصلا خوب نیست و احتمال مرگ جنین را افزایش می‌دهد.


مدل خاصی نمی‌خوابید؟

طرز خوابیدن شما در مورد شخصیت‌تان چه می‌گوید

هر چند طبق پژوهش‌های انجام شده بیشتر افراد در طول شب، وضعیت خواب خود را چندان تغییر نمی‌دهند اما هستند افرادی که ظاهرا در طول مدت خواب مدام تغییر وضعیت می‌دهند. این اشخاص معمولا در بخش خدمات رفاهی شهری (آب، برق، گاز و ...) کار می‌کنند و عموما بین 35 تا 44 سال سن دارند.

البته بیشتر ما در طول شب بیشتر از آنچه فکرش را بکنیم تحرک داریم. ما هر شب تقریبا 50 تا 80 بار حرکت می‌کنیم و همه‌ی این غلت زدن‌ها و وول خوردن‌ها در واقع به نفع ماست. اگر در طول شب حرکتی نداشته باشیم، صبح با احساس کسی از خواب بیدار خواهیم شد که ساعت‌ها بین دو صندلی فشرده باقی مانده است! این تحرک‌های شبانه باعث می‌شوند عضلات منعطف بمانند و مواد مغذی و هورمون‌ها در تمام بدن جریان داشته باشند. این پهلو و آن پهلو شدن‌ها سبب می‌شود قسمت‌هایی از بدن که خون ندارند، مانند دیسک‌های ستون فقرات، از تحت فشار بودن خارج شده و به شکل طبیعی خود برگردند. درست به همین دلیل است که ما معمولا کمی صبح‌ها بلند قدتریم.

انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1397/05/29
مگه آدم فقط یه جور می خوابه؟ زخم بستر می گیریم که!
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
منظور حالتیه که موقع شروع به خوابیدن، در اون حالت راحت تر به خواب میری
من به شخصه 30 ساله فقط توی یکی از این فرمها خوابم می بره

ضمنا مقاله های کاملتری هست از لحاظ حالت های خوابیدن و تفسیر
مسلم
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
آی گفتی
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1397/05/29
اولش ک استارت خواب رو میزنم همون مدل جنینی هستش ولی وسط خوابام همه مدل خوابیدم حتی نشسته خخخ
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1397/05/29
کن تو اتاق خواب میخوابم تو تلویزیون پیدام میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
وای
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1397/05/29
اممم من ک همیشع دوتا بالشت رو باید بغل کنم تا خوابم ببرع
پاسخ ها
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
بالشت بغل کردن ویژگی تنهایی است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۰
منم همینطور یکی بین زانوهام یکی هم تو بغلم یکی هم زیر سرم اگه یه شب یکیش نباشه خوابم نمیبره و کل شونه هام درد میگیره
بدون نام
Germany
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۰
منم اینجوریم.
اون هایی که عاشقن بالش بغل میکنن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
منم حتما باید بالش بغل کنم و در جواب ایونی ک میگه از نشانه های تنهاییه
مثلا منی ک ۱۷سالمه باید یکیو داشته باشم ک مثلا بجا بالشت بغلش کنم؟؟
کلا بالشت تو بغلم باشه حس خوبی بهم میده
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1397/05/29
من با بیشتر این روشها میتونم بخوابم
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1397/05/29
من هر شب به یک مدل میخوابم:》
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1397/05/29
من باید انقدر جون بکنم، این دنده و اون دنده بشم تا خوابم ببره. هیچ وقتم یادم نمیاد تو کدوم حالت خوابم برده. ولی بغل کردن بالشت و دمر خوابیدن را خیلی ها دوست دارن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
منم
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1397/05/30
من خیلی سخت خوابم میبره.مثلا دیشب اصلا نخوابیدم تا صبح بدون پلک رو هم گذاشتن بیدار موندم.تازه شاغل هم هستم صبح ها کلافه از رختخواب بیرون میام.بیماری خاصی ندارم نمیدونم چیکار کنم.هر روز با چشمهای پف کرده سر کار میرم .دکتر هم که میری فقط قرص خواب اور وآرام بخش میده که حال آدم رو بدتر میکنه.چیکار کنم؟؟
پاسخ ها
شکرانه ۶۶
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
قرص ملاتونین رو مصرف کنید.نه روز بعد کسلید نه شیمیاییه؛کاملا گیاهیه و هیچ عارضه ای نداره.من خودم ۳ساله که استفاده می کنم.بعد خوردن نیم ساعت تا یک ساعت بعد خوابتون میبره.اونم خواب با کیفیت.
ملاتونین رو کارخونه های مختلف دارن ولی مدل خارجیش که از همه بهتره و محصول شرکت نیچره عالی ترینه.رنج قیمتیش تا یکی دو ماه پیش بین ۷۰ تا ۸۰ بود.البته این ماه نتونستم نیچرشو پیدا کنم.یه مدل کاناداییشو گرفتم ۲۴ تومن.اونم بد نیست ولی نیچر یه چیز دیگس...
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1397/05/30
من حالت سگی رو خیلی میپسندم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
استیل رگال_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2