چقدر برای شریک زندگیمان وقت بگذاریم؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۱۶۷۶۰
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
۱۲۴۳۱
همیشه این سوال برای ما به وجود می‌آید که چقدر از زمان مان را باید صرف رابطه عاطفی مان کنیم؟ چقدر با شریک زندگی مان در ارتباط باشیم تا رابطه مان خراب نشود؟ اول از همه هیچ قانون ثابتی برای آنکه بگوییم مثلا فلان قدر ساعت شما باید با شریک زندگی تان باشید تا رابطه‌ای سالم را تجربه کنید، وجود ندارد.

برترین ها: همیشه این سوال برای ما بوجود می‌آید که چقدر از زمان مان را باید صرف رابطه عاطفی مان کنیم؟ چقدر با شریک زندگی مان در ارتباط باشیم تا رابطه مان خراب نشود؟ اول از همه هیچ قانون ثابتی برای آنکه بگوییم مثلا فلان قدر ساعت شما باید با شریک زندگی تان باشید تا رابطه‌ای سالم را تجربه کنید، وجود ندارد.

آدم‌ها هر کدام شخصیت خاص خود را دارند. برخی از زوج‌ها از هر فرصتی برای با هم بودن استفاده می‌کنند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند که زمانی را در تنهایی بگذراند و از استقلالی که دارند، لذت می‌برند. البته در این میان برخی دیگر نیز هستند که سعی می‌کنند میان این دو تعادل برقرار کنند.

چقدر برای شریک زندگی‎مان وقت بگذاریم؟

چقدر از رابطه عاطفی تان می‌گذرد؟

همانطور که گفتیم آدم‌ها با هم متفاوت اند، در نتیجه انتظارات شان هم با هم فرق دارد. جدا از تفاوت شخصیت، مدت زمان رابطه نیز تاثیر زیادی بر زمان‌های با هم بودن آن‌ها دارد. به عنوان مثال، اگر شما به تازگی رابطه خود را آغاز کرده اید، مطمئنا دوست ندارید که هر روز طرف مقابل تان را ملاقات کنید. در واقع درست اش آن است که به تدریج بر آتش عشق تان بیافزایید نه این که به ناگهان از صفر تا ۱۰۰ بروید.

البته این در مورد همه آدم‌ها صحت ندارد. برخی‌ها هدف شان از رابطه به گونه‌ای ست که می‌خواهند هر چه سریع‌تر طرف مقابل شان را بشناسند، در این شرایط طبیعی ست که آن‌ها باید بیشتر همدیگر را ببینند. در هر صورت، شما باید قبل از هر چیز نظر طرف مقابل تان را نیز بپرسید. آیا او هم مانند شما فکر می‌کند؟

از طرف دیگر، برای زوج‌هایی که مدت زیادی در رابطه هستند هم ممکن است که با هم بودن در اولویت نباشد. به عنوان مثال شما کار دارید، به میهمانی دعوت هستید یا باید کاری را به اتمام برسانید. در این شرایط ترجیح می‌دهید که اول کارتان را انجام دهید، سپس به شریک زندگی تان برسید. در این شرایط، آنچه مهم است کیفیت دیدار است نه کمیت آن.

چگونه بهترین زمان برای با هم بودن را تشحیص دهیم؟ برای دانستن جواب این سوال، باید ابتدا به چند سوال دیگر پاسخ دهید.

چه نوع رابطه‌ای با طرف مقابل تان دارید؟

آیا زمان‌هایی که کنار هم هستید، گذر زمان را متوجه نمی‌شوید؟ آیا آنقدر او را دوست دارید که ترجیح می‌دهید تمام کارهایتان را کنار او انجام دهید یا این که دوست دارید تنها وقت‌هایی خاص او را ملاقات کنید؟ شاید هم با تماس تلفنی احساس راحتی بیشتری دارید؟ این‌ها سوالاتی ست که شما نه تنها از خود، بلکه باید از شریک زندگی تان هم بپرسید.

در تنهایی چه حسی دارید؟

این موردی ست که باید به تنهایی به آن بیاندیشید. آیا از تنهایی خودتان لذت می‌برید؟ آیا دوست دارید که به جای بیرون رفتن، در مقابل تلویزیون دراز بکشید و فیلم تان را ببینید؟ اگر شما فرد مستقلی هستید، احتمالا از تنهایی خودتان لذت می‌برید، اما اگر برعکس، دوست دارید که در اکثر مواقع به دیگران تکیه کنید، به احتمال زیاد از این که زمان تان را با شریک زندگی تان بگذارنید، بیشتر لذت می‌برید.

برخی از افراد آنقدر عاشق تنهایی شان هستند که اگر چند روز تنها نباشند، عصبی می‌شوند. مهم نیست که این آدم‌ها چقدر طرف مقابل شان را دوست دارند، آن‌ها تنهایی شان را با هیچ چیز دیگر عوض نمی‌کنند.

آیا تشنه جلب توجه هستید؟

آیا دوست دارید که همیشه مورد توجه دیگران باشید؟ آیا از این که همیشه افرادی دور و برتان باشند که از شما تعریف کنند، لذت می‌برید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، شما جزو آن دسته از افرادی هستید که باید زمان بیشتری را با شریک زندگی تان سپری کنید. شما دوست ندارید که سر یک ساعت در هفته با عشق تان قرار ملاقات بگذارید، بلکه می‌خواهید که همیشه همه کارهایتان را در کنار او انجام دهید.

در نهایت، آنچه اهمیت دارد کیفیت زمانی ست که با شریک زندگی تان می‌گذرانید نه کمیت آن. پس به جای آنکه روی زمان با هم بودن تان تمرکز کنید، به فکر چگونگی گذراندن زمان تان باشید.

ریلکس کردن

یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید زمان لذت بخشی را با شریک زندگی تان بگذرانید، زمان‌هایی ست که هیچ کاری ندارید و تنها می‌خواهید کنار شریک زندگی تان آرام گیرید. به عنوان مثال شما در سینما یا خانه فیلمی می‌بینید یا در مورد موضوع مورد علاقه تان صحبت می‌کنید... این مدل روابط نه تنها حس خوبی را به هر دوی شما منتقل می‌کند، بلکه باعث می‌شود که همدیگر را بهتر بشناسید. در واقع در این شرایط حس صمیمیت و راحتی بیشتری میان شما شکل خواهد گرفت.

چقدر برای شریک زندگی‎مان وقت بگذاریم؟

کار‌های هیجان انگیز

زمانی که ۲ نفر کار‌های جدید را با هم تجربه می‌کنند، حس راحتی و امنیت بیشتری میان شان برقرار خواهد شد. به عنوان مثال زمانی که شما کاری هیجان انگیز را با شریک زندگی تان انجام می‌دهید، هنگام ترس سعی می‌کنید که به او تکیه کنید، همین امر صمیمیت و حس اعتماد بیشتری را به شما منتقل خواهد کرد.

کشف کردن

زمانی که با شریک زندگی تان هستید، سعی کنید که چیز‌های جدید را امتحان کنید. به سفر بروید، رستوران‌های جدید را تست کنید، به دنبال ناشناخته‌ها باشید... انجام چنین فعالیت‌هایی به طور مشترک، باعث می‌شود که شما در کنار هم رشد کنید. این فعالیت ها، به خصوص زمان‌هایی که شما از شریک زندگی تان دور هستید، بر بهبود رابطه تان تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

دعوا کردن

اگر شما زمان زیادی را به جر و بحث با شریک زندگی تان می‌گذارنید، بهتر است کمی از او فاصله بگیرید. زمان‌هایی که ۲ نفر وقت‌های زیادی را در کنار هم می‌گذرانند، نه تنها تنش در میان آن‌ها شدت می‌گیرد، بلکه علاقه و تب و تاب عاشقی نیز بین شان کمرنگ می‌شود. در این شرایط بهتر است که زمان خود را به جای این که در کنار شریک زندگی تان باشید، با دوستان و خانواده تان یا حتی به تنهایی سپری کنید.

چرا تنهایی در روابط عاطفی اهمیت دارد؟

همانطور که دیدید، قانون ثابتی برای این که یک زوج چه مدت زمانی را باید در کنار هم بگذرانند، وجود ندارد. در واقع این موضوع کاملا به نیاز‌ها و شخصیت دو طرف بستگی دارد.

اما چیزی که مهم است و باید همیشه مد نظر داشته باشیم، زمان‌های تنهایی ست. شما هر چقدر هم که عاشق طرف مقابل تان باشید، باید زمانی را به تنهایی خود اختصاص دهید. با این کار استقلال تان حفظ شده و اعتماد به نفس تان بالا خواهد رفت.

منبع: lovepanky

پردیس بختیاری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
شفا_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر