بخار آب در خارج از منظومه شمسی کشف شد
۹۰۶۴۴۵
۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
۷۵۰۰
محققان یک سیاره ابر زمین در خارج از منظومه شمسی رصد کردند که ابرهای بخار آب در آن وجود دارد. این سیاره در فاصله ١١٠ سال نوری از زمین قرار دارد.

خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس: دانشمندان برای نخستین بار سیاره ای خارج از منظومه شمسی کشف کرده اند که در آن آب وجود دارد.

بخار آب در یک ابر زمین رصد شده که در فاصله ١١٠ سال نوری از زمین وجود دارد. تخمین زده می شود اندازه این سیاره ٢ برابر و حجم آن ٨ برابر زمین باشد. به گفته محققان انستیتو تحقیقات سیاره های خارج از منظومه شمسی در دانشگاه مونترال سیاره K۲-۱۸b همچنین اتمسفر و طیف دمای مناسبی دارد که از حیات موجودات زنده پشتیبانی می کند.

بخار آب در خارج از منظومه شمسی کشف شد

فاصله این سیاره تا ستاره کوتوله سرخ که دور آن مدار می زند از فاصله میان زمین و خورشید کمتر است. به این ترتیب یک سال در این سیاره کوتاهتر از زمین خواهد بود. این سیاره مدار زدن دور ستاره اش را در ۳۳ روز تکمیل می کند حال آنکه مدار زدن زمین دور خورشید ۳۶۵ روز است.

این سیاره خارج از منظومه شمسی در سال ۲۰۱۵رصد شد. تحلیل اطلاعات به دست آمده از این سیاره جزئیات بیشتری از آن را آشکار کرده است. به گفته محقق ارشد این پژوهش وجود بخار آب در این سیاره را نشان داد. این گروه از محققان روش تحلیل اطلاعاتی ابداع کردند تا شواهدی از ابرهای حاوی قطرات آب مایع را بیابند.

تجهیزات و فناوری فعلی فقط قادر به تایید چند عامل اولیه مانند فاصله سیارک تا زمین ، حجم آن و همچنین دمای سطح سیاره را دارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1398/06/21
با مزه یکسالشون 33 روزه، همینقدر ابزورد
ساغر. محمد پوریا ن12ساله از تبریز
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1398/06/22
خیلی جالبه
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1398/06/22
این بخار مردم ایرانه که تا اونجا رفته!
پاسخ ها
ر ی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
خخخ
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1398/10/22
بخوایم هم نمیتونیم بریم اونجا چون فاصلش
110 میلیون ساد نوریه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج