ناسا از لندر هندی عکاسی می‌کند
۹۰۸۱۴۶
۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
۲۹۶۴
ناسا در بیانیه ای اعلام کرده مدارگرد LRO این سازمان از مکان لندر هندی ویکرام در سطح ماه عکاسی و آن را منتشر می کند.

خبرگزاری مهر:  به نقل از اسپیس،  به زودی محققان به اطلاعات بیشتری از نخستین لندر هندی در ماه کشف می کنند.  در ۶ سپتامبر لندر ویکرام از فضاپیمای چاندرایان۲ جدا شد تا در قطب جنوب ماه فرود آمد. اما هنگامیکه لندر به فاصله ۲ کیلومتری سطح ماه رسید، ارتباط آن با مرکز ماموریت در زمین قطع شد. 

ناسا از لندر هندی عکاسی می‌کند

البته مدارگرد چانداریان۲ لندر ویکرام را در ماه رصد کرده و اعضای تیم این پروژه همچنان تلاش دارند با آن ارتباط برقرار کنند. اما سازمان فضایی هند هنوز هیچ تصویری از لندر منتشر نکرده است. در همین راستا قرار است  مدارگردLRO ناسا در ۱۷ سپتامبر ( به وقت آمریکا) از بالای مکان فرود ویکرام پرواز کند. 

مقامات ناسا در بیانیه ای اعلام کردند: طبق سیاست سازمان فضایی اروپا تمام اطلاعاتLRO به طور عمومی قابل دسترسی است. ناسا هرگونه تصویر محل درنظر گرفته شده برای فرود لندر هندی را  به اشتراک می گذارد تا به تحلیل های سازمان فضایی هند کمک کند.

مدارگرد LRO در سال ۲۰۰۹ میلادی به آسمان ارسال شد و تاکنون بارها از سطح ماه عکاسی کرده است. به عنوان این مداگرد بارها مکان فرود ماموریت آپولو در ماه را عکاسی کرده یا تصاویری از کاوشگرهای چینی در ماه نیز ثبت کرده است. 

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج