بنای یادبود المهندس در بغداد نصب می‌شود
۹۴۹۳۹۱
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۰
۱۳۴۵۳
"علی الحمیداوی" عضو کمیسیون فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی مجلس عراق یکشنبه شب از تکمیل موافقت برای نصب بنای یادبود "ابومهدی المهندس" معاون شهید نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) در محل ترور وی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد خبر داد.

ایرنا: "علی الحمیداوی" عضو کمیسیون فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی مجلس عراق یکشنبه شب از تکمیل موافقت برای نصب بنای یادبود "ابومهدی المهندس" معاون شهید نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) در محل ترور وی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد خبر داد.

الحمیداوی در گفت و گوی ویژه به شبکه تلویزیونی" سومریه نیوز" گفت: طرحی را به وزارت فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی ارائه کردیم مبنی بر این که به خاطر بزرگداشت فداکاری شهید المهندس یک بنای یادبود در محل ترور وی نصب شود، شخصیتی که به همراه شهید حاج قاسم سلیمانی در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بنای یادبود المهندس در بغداد نصب می‌شود

این نماینده مجلس عراق افزود:پس از دیدار امروز با وزیر گردشگری عراق با نصب این بنای یادبود موافقت شد و اداره هنرهای عمومی عراق دستور تشکیل کمیته‌ای جهت طراحی بهترین بنای یادبود و نیز هماهنگی با انجمن هنرهای نمایشی عراق را صادر کرده است.

الحمیداوی در پایان افزود: برای انتخاب بهترین محل نصب این بنای یادبود، هماهنگی با مقام‌های سازمان هواپیمایی کشوری عراق، سازمان الحشد الشعبی و شهرداری بغداد انجام خواهد شد.

سردار سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس سحرگاه جمعه در حمله پهپادی آمریکا در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در نخستین سخنرانی پس از این جنایت جمعه شب گذشته تأیید کرد که دستور ترور سردار سلیمانی را وی صادر کرده است.

این اقدام تروریستی آمریکا با واکنش گسترده بین‌المللی همراه شده است و اخبار و گزارش‌های مرتبط با آن همچنان در صدر اخبار رسانه‌های بین المللی است.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج